Automatyczne dozowniki mydła – co ile wymieniać baterie?

Jeżeli jesteś użytkownikiem automatycznych dozowników mydła w płynie, powinieneś pamiętać o okresowej wymianie baterii. Od tego zależy sprawność działania urządzenia.

Automatyczne dozowniki Tork sygnalizują niski poziom naładowania baterii

Nowoczesne dozowniki mydła marki Tork, coraz częściej są wyposażone w system monitorowania poziomu naładowania baterii. Kiedy poziom energii osiąga w nich wartości rezerwowe, sygnalizowane jest to zapaleniem się lampki kontrolnej na obudowie dozownika. Świecąca najczęściej na kolor czerwony dioda, sygnalizuje nam potrzebę szybkiego wymienienia baterii. Innymi wskazówkami świadczącymi o tym, że baterie są bliskie rozładowaniu, jest powolne wydawanie mydła, opóźnienie w działaniu urządzenia lub niewykrywanie ruchu dłoni przez sensor.

Żywotność baterii w automatycznych dozownikach mydła

Na trwałość baterii w dozownikach wpływa wiele czynników:

  • jakość baterii – najskuteczniejsze i najdłużej działające są baterie alkaliczne,
  • częstotliwość użytkowania – im częściej dozowniki mydła są używane, tym szybciej zużywają się baterie,
  • rodzaj mydła – stosowanie gęstych i wysoko skoncentrowanych mydeł również może prowadzić do szybszego zużycia baterii, które muszą przekazywać więcej energii do pompki,
  • temperatura otoczenia – jeżeli automatyczne dozowniki Tork znajdują się w zimnych pomieszczeniach, ich rozładowanie może następować znacznie szybciej.

Wielu producentów dozowników mydła, podaje w dokumentacji technicznej przewidywaną trwałość baterii. Najczęściej pozwalają one na wydanie do 10 000 porcji mydła, przy zastosowaniu 4 wysokiej jakości baterii alkalicznych. Kierowani doświadczeniem, nie zalecamy montażu w dozownikach mydła akumulatorków wielokrotnego ładowania. Sprawdzają się one dobrze w aparatach fotograficznych, ale nie dozownikach. Urządzenia te wymagają wysokiego napięcia, którego wielorazowe akumulatorki nie mogą niestety zapewnić.

Technologia, w którą wyposażone są dozowniki Tork, zapewnia minimalne zużycie energii, prowadząc do wydłużenia żywotności baterii i obniżenia kosztów eksploatacji urządzeń.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...