Automatyzacja łazienki – dozowniki mydła i suszarki do rąk

Automatyzacja coraz śmielej wkracza w nasze życie. Samochody, biuro, garaż, kuchnia, a nawet łazienka zostaje wyposażona w urządzenia, które działają automatycznie, bez naszej ingerencji. W tym ostatnim przypadku ma to wiele zalet. Bezdotykowe dozowniki mydła czy suszarki do rąk z fotokomórką, są bardzo higieniczne i praktyczne w użytkowaniu. Aktualnie mamy na rynku bardzo duży wybór urządzeń automatycznych do łazienek w domach mieszkalnych, jak i obiektach komercyjnych.

Automatyczne dozowniki mydła w płynie

W odróżnieniu od dozowników manualnych, są one wyposażone w zasilanie elektryczne. Najczęściej ma ono postać wymiennej baterii 9V. Dozowniki mydła tego typu samoczynnie wydają detergent, bez potrzeby wciskania przycisku lub dźwigni. Kiedy fotokomórka wykrywa ruch dłoni, zostaje uruchomiona pompka i z otworu wydostaje się pojedyncza dawka żelu lub pianki. Dzięki temu rozwiązaniu można ograniczyć nadmierne zużycie mydła, a także ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów w łazience.

Baterie umywalkowe uruchamiane fotokomórką

Chcąc zachować najwyższy stopień czystości w łazience, warto zdecydować się na nowoczesne baterie z fotokomórką. Dzięki niej, nie trzeba podnosić dźwigni, aby uruchomić strumień wody. Szybki ruch ręki przed czujnikiem sprawi, że woda popłynie automatycznie i zostanie samoczynnie zamknięta po upływie kilku sekund.

Suszarki do rąk z czujnikiem ruchu

Dopełnieniem całości automatyzacji w łazience jest elektryczna suszarka do rąk z czujnikiem ruchu. Aby ją włączyć, nie trzeba wciskać przycisku. Wystarczy umieścić dłonie pod wylotem powietrza, a urządzenie uruchomi się automatycznie. Właśnie tam zainstalowany zostaje czujnik ruchu. Wyłączenie suszarki następuje po upływie określonego czasu lub wtedy, kiedy ręce zostaną usunięte spod urządzenia.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...