Czy mydło w piance jest wydajniejsze?

Planując zakup dozowników mydła, warto wziąć pod uwagę dwa rodzaje. Pierwszy z nich to dozowniki mydła w płynie. Drugi to dozowniki mydła w piance. Oba modele dozowników napełnia się tym samym rodzajem detergentu. Różnią się one natomiast sposobem działania.

Dozowniki Tork na mydło w płynie

Ich zasobniki wypełnia się mydłem z większych opakowań. Urządzenie dozujące działające w sposobów manualny lub automatyczny, odmierza pojedyncze dawki detergentu, wydając je bezpośrednio na zewnątrz przy pomoc systemu dysz i kanalików. Jest to metoda bardzo prosta w działaniu i niezawodna. Niestety ten rodzaj dystrybucji mydła nie należy do wydajnych i ekonomicznych, szczególnie w przypadku dozowników obsługiwanych ręcznie. Najczęstszą przyczyną jest wielokrotne wciskanie przycisku wydawania do jednego mycia rąk. W efekcie mydło zużywane jest znacznie szybciej niż to potrzebne. Należy pamiętać, że mydła w płynie są wysoko skondensowane i wymaganą skuteczność mycia osiągają już przy jednej dawce.

Dozowniki mydła w piance

Alternatywą dla wyżej opisanych dozowników są dozowniki wydające mydło w pianie. Działają one automatycznie lub ręcznie. Jak przebiega proces zamiany mydła w płynie na pianę? System dozujący zostaje w nich wyposażony w dodatkowe urządzenia napowietrzające. Powietrze doprowadza do spienienia mydła i zwiększenia jego objętości. Jest wiele zalet płynących z tego rozwiązania.

Jakie korzyści daje mydło w piance?

– Mniejsze zużycie detergentu,
– Lepsze właściwości pieniące,
– Wyższa przyczepność do skóry dłoni,
– Brak potrzeby stosowania dużej ilości wody do spienienia,
– Higiena użytkowania – mydło w pianie nie spływa i nie brudzi,
– Atrakcyjny wygląd.

Dozowniki Tork na mydło w pianie można zakupić w wielu modelach:

– jako dozowniki automatyczne,
– jako dozowniki ręczne,
– na mydło wlewane,
na mydło we wkładach.

Warto również wspomnieć o tym, że dozowniki na mydło w pianie dobrze współpracują ze wszystkimi gatunkami mydła: toaletowymi, antybakteryjnymi, nawilżającymi i zapachowymi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...