Domowe dozowniki mydła lepsze od mydelniczki

Przyzwyczaiłeś się do tradycyjnej mydelniczki i kostki mydła? Rodzina namawia cię na montaż dozownika, twierdząc że jest on wygodniejszy, bardziej higieniczny i tańszy w użytkowaniu? Niechętnie zmieniasz swoje przyzwyczajenia i szukasz argumentów, które przekonają cię że dozowniki mydła są lepsze niż mydelniczka? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka powodów.

  • 1. Higiena – kostka mydła w ciągu całego dnia może znajdować się w dziesiątkach par dłoni. Nie wszystkie z nich są idealnie czyste. Mydło może przejmować na siebie znajdujące się na nich bakterie i zarazki, przenosząc je następnie na dłonie innych osób. To taki paradoks. Myjesz dłonie mydłem aby były czystsze, a one później okazują się bardziej brudne niż na początku. Dozowniki Tork mają mydło zamknięte we wkładach wewnątrz obudowy, co zapewnia mu najlepszą ochronę przed zanieczyszczeniami.
  • 2. Czystość – nie oszukujemy się, utrzymanie mydelniczki w idealnej czystości jest bardzo trudne. Mydliny, osad i woda stanowią dodatkowo idealna pożywkę dla bakterii, które w szybkim tempie się tam rozmnażają. Nie tylko wygląda to mało estetycznie, brudzi umywalkę, ale jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.
  • 3. Wydajność – irytowało cię to, że w twoim domu lub firmie kostka mydła wystarczała na jeden dzień? Najczęściej było to efektem przechowywania mydła w mydelniczce wypełnionej wodą. Dozowniki mydła pozwalają zredukować zużycie detergentu do minimum, a szczególnie jeśli są to dozowniki automatyczne. W sposób bezdotykowy wydają zawsze jednakową porcję mydła, wystarczającą do umycia dłoni bez rozlewania go po umywalce.

Chcąc kupić dozownik mydła, nie musisz obawiać się dużych wydatków. Pojedyncze urządzenie w plastikowej obudowie można zakupić w cenie od 100 złotych. Nieco droższe są dozowniki mydła automatyczne, czyli bezdotykowe. W ich przypadku należy się liczyć z wydatkiem min. 200 złotych. Rekomendujemy jednak taką inwestycję, z której korzyści będą szybko widoczne i przełożą się na wymierne oszczędności dla budżetu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...