Dozownik mydła pod szczególną ochroną

Współcześnie produkowane dozowniki mydła nie muszą być prostymi urządzeniami, obsługiwanymi manualnie. Na rynku coraz częściej pojawia się duży wybór urządzeń oferujących wiele innowacyjnych funkcji. Ich obecność sprawia, że codzienna obsługa urządzenia jest jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

Dodatkowe funkcje w dozownikach mydła

Automatyczne dozowanie – zapomnij o wciskaniu przycisku lub dźwigni, aby wycisnąć porcję mydła w płynie. Teraz wystarczy podłożyć dłonie pod spód urządzenia, gdzie zamontowana została fotokomórka. Wychwyci ona ruch dłoni i automatycznie uruchomi pompkę. Już po kilku sekundach na twoich dłoniach pojawi się precyzyjnie odmierzona porcja mydła w pianie lub płynie.

  • Energooszczędne zasilanie – wiele osób błędnie zakłada, że automatyczne dozowniki mydła Tork muszą być podłączone do zasilania elektrycznego. To nie prawda. Zdecydowana większość takich urządzeń jest zasilana przy pomocy baterii. Ilość sztuk i model zależy od samego urządzenia. Zastosowanie nisko napięciowych systemów sprawia jednak, że żywotność ogniw jest bardzo duża i na jednym cyklu pracy mogą pozwolić nawet na 10 000 uruchomień. Wynik ten w dużej mierze zależy oczywiście od jakości stosowanych baterii.

 

  • System komunikacji – nowoczesne dozowniki Tork  mogą być wyposażone w optyczny system monitorowania pracy urządzenia. Niewielkie czujniki sprawdzają np. poziom mydła w zasobniku, stan naładowania baterii, prawidłowość domknięcia pokrywy i wiele innych parametrów pracy. O wszystkich nieprawidłowościach mogą nas informować kolorową diodą lub sygnałami dźwiękowymi.

 

  • Harmonogram pracy – ciekawą funkcją w wielu dozownikach jest możliwość programowania czasu pracy. Oznacza to, że dozownik można zaprogramować w taki sposób, aby korzystanie z niego było możliwe w określonych godzinach, np. od 8 do 16, kiedy firma pracuje. Jaki jest tego cel? Przede wszystkim ograniczenie zużycia baterii i zapewnienie im większej trwałości i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych takich dozowników mydła.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...