Dozowniki do mydła na jednorazowe wkłady

Wahasz się nad wyborem dozownika mydła w płynie? Rozważasz dwie opcje – dozownik z zasobnikiem do zalewania lub dozownik na jednorazowe wkłady? Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji, chętnie wskażemy Ci zalety tego drugiego rozwiązania.

Dozowniki mydła na wkłady – nieco droższe, ale wygodniejsze

Jedna z częstych obaw, towarzyszących wyborowi dozowników na mydło we wkładach dotyczy kosztów. Jednorazowe wkłady z mydłem są w przeliczeniu na jedną dawkę droższe od mydła, sprzedawanego w 5 litrowych bańkach. Czy jednak w higienie i czystości chodzi o rachunek ekonomiczny, czy może o coś jeszcze? Naszym zdaniem koszta są ważne, ale nie można zapominać o wygodzie użytkowania. A ta zdecydowanie przemawia na korzyść dozowników na wkłady.

  • Szybka wymiana – wymiana jednorazowych wkładów jest znacznie szybsza, niż zalewanie dozownika mydłem. Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby z dozownika wyjąć pusty wkład i na jego miejsce włożyć nowy, pełny. Tymczasem zalewanie pustego zasobnika może zajmować nawet kilka minut i należy to wykonywać z maksymalną starannością.

 

  • Higiena – wyobraź sobie jak wygląda uzupełnienia dozowników mydłem w płynie. Jest ono wlewane z dużej i nieporęcznej bańki przez niewielki otwór do zasobnika. Jest to zajęcie wymagające dużej precyzji i pewnej ręki. Jednak pomimo doświadczenia i opanowania i tak nie udaje się uniknąć rozlania mydła poza dozownik. To oczywiście oznacza straty w detergencie i konieczność dokładnego czyszczenia dozownika, ściany, umywalki i podłogi. Wymieniając wkład, serwis sprzątający zaoszczędziłby więcej pracy i mógł wykonywać pracę w innych, bardziej potrzebnym miejscu.

 

  • Bezpieczeństwo – temat nieco kontrowersyjny, ale nie można go pominąć. Dozowniki mydła w płynie często padają ofiara niesmacznych żartów. Do zasobników z mydłem dolewane są często niehigieniczne płyny. Można tego uniknąć, wybierając właśnie dozowniki ze szczelnie zamykanymi wkładami, które nie dają możliwości zanieczyszczenia mydła.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...