Dozowniki mydła dla małej firmy

Toaleta to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdej firmie. Nie musi być duża, ważne jednak aby była dobrze wyposażona. Obok niezbędnych sanitariatów, jednym z istotniejszych elementów toalety jest dozownik mydła. To on pozwala należycie dbać o higienę rąk, dostarczając w czysty i prosty sposób mydło.

Jak wybrać dozownik mydła do firmy z kilkoma pracownikami?

Przy niewielkiej liczbie osób korzystających z toalety, bardzo dobrze sprawdzają się najprostsze, ręczne modele dozowników. Ich obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego – najczęściej ABS. Ten gatunek plastiku wyróżnia się idealnie gładką powierzchnią bez chropowatości, co ułatwia utrzymanie czystości dozownika. Aplikowanie pojedynczej dawki mydła odbywa się poprzez wciśnięcie dźwigni z przodu lub dołu obudowy. Mydło wypływa z otworu umieszczonego u podstawy. Mogąc przeznaczyć nieco więcej pieniędzy na dozownik, warto wybrać ten z funkcją automatycznego podawania mydła. Dozowniki tego typu zasilane są bateriami i posiadają fotokomórkę. Po podsunięciu dłoni pod otwór, specjalna pompka samoczynnie aplikuje dawkę mydła. Zaletą takiego dozownika jest jeszcze większa higiena użytkowania oraz oszczędne zużycie detergentu. Dozownik zasila bateria 9V, której koszt zakupu nie przekracza 10 złotych, a ona sama wystarcza na wiele miesięcy użytkowania dozownika.

Wielkość dozownika a dostępne miejsce w łazience

Kupując dozownik mydła w płynie, należy zwrócić uwagę na jego pojemność. Do mniejszych łazienek dozowniki o pojemności 1 litra mogą okazać się zbyt duże. Brak wystarczającej ilości miejsca na ścianie może decydować o tym, że będziemy zmuszeni zakupić mniejszy dozownik – 250 lub 500 ml. W takim przypadku lepiej wybrać dozownik, do którego mydło wlewamy z większego opakowania. Dostępność wymiennych wkładów o małych pojemnościach jest ograniczona, a cena ich zakupu może być wyższa, niż w przypadku zakupu mydła w płynie w dużych opakowaniach zbiorczych. Kupując natomiast dozownik o pojemności 1000 ml, nie będziemy mieć trudności z kupnem odpowiadających mu wkładów, których wybór i rozpiętość cen jest bardzo duża.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...