Instrukcja obsługi manualnego dozownika do mydła

Pierwsze użycie manualnego dozownika mydła, może niektórym osobom sprawiać pewne problemy. By rozwiać ewentualne wątpliwości, przygotowaliśmy krótką instrukcję, która pozwoli zapoznać się z obsługą i pracą tego urządzenia.

Prawidłowy montaż do ściany

Pierwszym etapem obsługi jest przymocowanie dozownika mydła do ściany. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcją. W niektórych modelach dozowników, w komplecie znajduje się papierowy szablon, ułatwiający wywiercenie otworów montażowych w należytych odstępach. W komplecie z dozownikiem powinny również znajdować się potrzebne kołki wraz z wkrętami. Wiercenie w płytkach ceramicznych można sobie ułatwić, przyklejając w miejscu docelowym papierową taśmę i wiercąc na niej. Pozwala to uniknąć ślizgania się wiertła po glazurze. Oczywiście wiertło powinno być nowe i bardzo ostre. W gotowe otwory wkładamy plastikowe kołki, wkręty umieszczamy w plastikowym wieszaku, całość przykręcamy do ściany, a na końcu umieszczamy na wieszaku dozownik mydła w płynie.

Uzupełnienie dozownika mydłem w płynie

Zanim zaczniemy używać dozownik mydła w płynie, należy go wypełnić mydłem. Większość dozowników posiada obudowę zamykaną na kluczyk. Jest to niewielkich rozmiarów plastikowy element, który należy umieścić w specjalnym gnieździe u góry obudowy. Przekręcając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, odblokowujemy obudowę. Do wnętrza można wlać wybrany rodzaj mydła w płynie, a jeśli dozownik jest na wkłady, umieścić nowy wkład z mydłem. Po wszystkim zamykamy obudowę, umieszczając kluczyk w miejscu, w którym nie zginie.

Regularne użytkowanie dozownika mydła w płynie

Gratulujemy, twój dozownik mydła w płynie jest gotowy do użycia. Przy pierwszym uruchomieniu, konieczne może być kilkukrotne wciśnięcie przycisku lub dźwigni, aby cały układ wypełnił się mydłem. Następnie wystarczy już tylko jedno użycie dźwigni, aby z otworu zaczęło wypływać mydło. Stan mydła w zasobniku można kontrolować dzięki plastikowemu okienku rewizyjnemu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...