Jak doczyścić osad mydlany

Co jest największym problemem podczas sprzątania toalety i mycia umywalek? Oczywiście usuwanie osadu mydlanego. Jest on bardzo uporczywy, a pozostawiony na dłuższy czas, tworzy grubą skorupę, która dodatkowo może odbarwiać armaturę. Jeśli chcesz poznać skuteczny sposób na to, jak zwalczyć osad mydlany z armatury łazienkowej, przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Ocet, kwas cytrynowy, soda oczyszczona

W sprzedaży można znaleźć wiele gotowych preparatów chemicznych, przeznaczonych do czyszczenia łazienki. Czy wszystkie z nich są tak skuteczne, jak można sądzić? Naszym zdaniem tak. Niestety, nie wszystkie z nich są przystępne cenowo. Zakup niektórych z nich może stanowić całkiem spore obciążenie dla budżetu. Większość z nas woli unikać taki nieuzasadnionych wydatków. Jak tego dokonać? Alternatywą są dla nich domowe sposoby na usuwanie osadu z mydła. Wykorzystując składniki, które znajdziemy w każdej kuchni, można samodzielnie przygotować bezpieczne, ale i skuteczne preparaty do utrzymania łazienki w czystości. W tym celu należy sięgnąć po ocet spirytusowy, kwasek cytrynowy oraz sodę oczyszczoną. Mieszając je ze sobą i tworząc białą pasę, można ją wykorzystać do czyszczenia powierzchni z porcelany i nie tylko. Taka pasta nie rysuje powierzchni i jest bezpieczna dla przedmiotów ze stali i porcelany oraz szkła.

Dozowniki mydła w piance

Kolejny sposób to ograniczenie ilości detergentów, które mogą spływać po umywalce. W tym celu należy zamienić klasyczne mydło w kostce na mydło w pianie. Również mydło w płynie nie jest do końca najlepszym rozwiązaniem, ponieważ bardzo szybko spływa z dłoni, pozostawiając brudne i nieestetyczne osady na umywalce. Mydło w piance wydaje się najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich. Przede wszystkim piana nie spływa z dłoni tak szybko jak mydło w płynie, nie wymaga również dodatkowego rozrzedzania, przez co detergent wystarcza na znacznie dłużej. Rzecz jasna, mydło w piance może być stosowane zarówno dla dozowników ręcznych, jak i tych automatycznych, zasilanych bateriami.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...