Jak schować dozownik mydła – dozownik blatowy

Irytuje cię dozownik mydła postawiony na blacie umywalki lub stołu? A może nie chcesz szpecić ściany dozownikiem wiszącym? Jest na to patent. W prosty i bardzo estetyczny sposób można ukryć dozownik mydła przed wzrokiem innych osób, ukrywając go pod blatem. Jak to zrobić?

Umywalki z fabrycznym otworem na dozowniki mydła

Coraz większa liczba producentów posiada w ofercie umywalki z gotowym otworem na dozownik. Jest to okrągłe wycięcie o znormalizowanych wymiarach, zgodny ze średnicą dozownika na mydło. Pozwala to bardzo szybko i bez dodatkowych problemów zamocować dozownik, tak że widoczna pozostaje tylko jego górna część. Cała reszta, a przede wszystkim pojemnik na mydło zostaje ukryta pod blatem. Nie jest widoczna dla osób korzystających z łazienki, ale w razie potrzeby, można go szybko odkręcić. Jak odbywa się uzupełnianie mydła w takim dozowniku? Blatowe dozowniki mydło rzadko współpracują z wymiennymi wkładami. Zamiast tego, częściej spotyka się modele uzupełniane mydłem w płynie, wlewanym z większych opakowań. Aby dokonać uzupełniania zasobnika, wystarczy tylko zdjąć górny element, czyli kranik z pompką i rurką. Może być ona mocowana na wcisk lub wkręcana.

Blatowe dozowniki mydła, do których należy wykonać otwór

Jeżeli dozownik blatowy zamierzamy umieścić w drewnianej półce lub blacie, na której zostanie osadzona umywalka, konieczne będzie wykonanie w nim otworu. Czy jest to skomplikowane? Na szczęście nie. Wszystko co będzie nam potrzebne, to wiertło o średnicy zgodnej ze średnicą elementu montażowego dozownika. Pamiętajmy o tym, że wiercąc otwór rozpoczynamy to robić od strony wierzchniej, czyli widocznej. Pozwoli to uniknąć ewentualnego oderwania okleiny. Dobrze również podłożyć pod spód niepotrzebną płytę meblową lub inny drewniany element, w którym skończymy wiercić nie uszkadzając np. podłogi. Blatowe dozowniki mydła najczęściej posiadają w komplecie specjalną uszczelkę zabezpieczającą przed przeciekaniem wody, która może uszkodzić i zniszczyć blat. Koniecznie pamiętajmy o jej montażu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...