Jak wlewać mydło do dozownika, aby go nie rozlać

Jesteś odpowiedzialny na obsługę dozowników mydła w swojej firmie lub domu? Korzystacie z tradycyjnych dozowników, wyposażonych w zbiornik do napełniania mydłem? Jeśli tak, to jedną z największych trudności może być takie nalanie mydła do dozownika, aby nie rozlać detergentu po zewnętrznej obudowie. Każdy, komu choć raz się to zdarzyło, na pewno wie jak trudne i czasochłonne jest czyszczenie obudowy, ściany, umywalki i podłogi z rozlanego mydła. Zużywa się do tego masę ręczników papierowych lub papieru toaletowego, traci się wiele czasu, a w dodatku niepotrzebnie zużywa cenne mydło. Jak tego uniknąć?

Dozowniki mydła i różne średnice otworów wlewowych

Warto już na samym początku pomyśleć o wygodzie obsługi dozowników i wybrać taki model, który będzie wyposażony w duży otwór wlewowy. W ten sposób można bardzo sobie ułatwić uzupełnianie mydłem. Jeśli natomiast dozowniki mydła już są zainstalowane, a otwory wlewowe mają niewielką średnicę, można sobie poradzić na kilka sposobów.

  • Lejek kuchenny – to najprostsze z możliwych rozwiązań. Należy wyposażyć się w lejek kuchenny wykonany z tworzywa sztucznego. Jego węższy element umieszczamy w otworze dozownika, a do szerszego powoli wlewamy mydło.
  • Nalewak z płynu do spryskiwaczy – można również wykazać się pomysłowością i sięgnąć po rozwiązania dedykowane innym produktom. Tu z pomocą przychodzi płyn do spryskiwaczy. Często można go zakupić ze specjalnym nalewakiem plastikowym, umieszczanym w otworze opakowania. Taki nalewak ułatwia nalewanie bez rozlewania płynu wokół. Dodatkowo jest wyposażony w dodatkowy kanalik odpowietrzający, pozwalający na równomierne płynięcie cieczy bez charakterystycznych „haustów”.
  • Górna część plastikowej butelki – ostatecznym rozwiązaniem, po które możemy sięgnąć w niemal każdym przypadku, jest odcięty z plastikowej butelki po wodzie mineralnej górny element. Można go również potraktować jako prowizoryczny lejek. To co najważniejsze, w taką butelkę można się zaopatrzyć w niemal każdym sklepie spożywczym, a skuteczność tego rozwiązania jest oczywiście bardzo wysoka.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...