Jak zabudować automatyczny dozownik do mydła

Dozowniki do mydła najczęściej mocujemy do ściany, w żaden sposób ich nie zabudowując. Ma to uzasadnienie w przypadku dozowników ręcznych, które uruchamiane są przyciśnięciem przycisku lub dźwigni. Natomiast mając w swojej łazience dozowniki automatyczne, mamy znacznie więcej możliwości, aby w estetyczny i ciekawy sposób je zabudować. Jest to tym łatwiejsze, gdyż sposób obsługi tego typu urządzeń nie wymusza wciskania żadnych elementów. Wystarczy wsunąć ręce pod spód dozownika, a porcja mydła zostanie automatycznie wydana.

Ciekawy sposób, aby ukryć dozownik mydła w łazience

Jednym z najciekawszych rozwiązań na ukrycie dozownika mydła w łazience, jest przygotowanie specjalnej wnęki z zamocowanymi na zawiasach drzwiczkami. Drzwiczki są konieczne, aby uzyskać szybki i łatwy dostęp do dozownika. Jest to konieczne by móc uzupełnić w nim mydło lub zdemontować do naprawy. Ukrycie dozownika ma sens wtedy, kiedy jego wygląd nie pasuje do wystroju łazienki, ale odpowiadają nam jego inne cechy – pojemność, niezawodność czy wygoda użytkowania.

Dozownik mydła w płynie ukryty pod lustrem

Innym ciekawym rozwiązaniem, jest ukrycie dozownika na mydło w płynie pod lustrem ściennym. W wielu łazienkach występują specjalne szafki ścienne, które zamiast drzwiczek, posiadają uchylne lustro. W ich wnętrzu możemy znaleźć miejsce na umieszczenie dozownika mydła o niewielkiej głębokości. Aby w pełni móc korzystać z tego rozwiązania, może się okazać potrzebne wycięcie otworu w dolnej półce. Sprawnie można to wykonać przy użyciu elektronarzędzi, np. specjalnej przystawki do wiertarki.

Kilka uwag, zanim zabudujesz dozownik

Decydując się na to, aby zabudować dozownik mydła w łazience, należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim o tym, aby pozostawić wystarczającą przestrzeń u dołu. Jest to konieczne do zapewnienia niezawodnej i prawidłowej pracy fotokomórki, która ma sterować urządzeniem. Dodatkowo, ilość miejsca we wnęce powinna być wystarczająca do tego, aby wygodnie zamontować i zdemontować dozownik mydła ze ściany. Tym samym najlepiej pozostawić kilku cm marginesy po bokach.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...