Jak zbudować dozownik mydła z butelki

Szukasz oryginalnego i nietuzinkowego dozownika na mydło? Interesuje cię wolnostojący dozownik mydła, któremu chcesz nadać indywidualny wygląd i niepowtarzalny charakter? Jeśli tak, podpowiadamy jak samodzielnie taki dozownik skonstruować. Wszystko co będziesz potrzebować to odrobina wolnego czasu, kreatywność, sklepowe mydło w plastikowym opakowaniu z pompką, butelka z nakrętką, wiertło, wiertarka i klej na gorąco.

Jak wybrać butelkę na mydło w płynie

Do zbudowania dozownika możesz wykorzystać dowolną szklaną butelkę. Może to być mała brązowa butelka po syropie, butelka po whisky lub innym napoju. Ważne jest to, aby posiadała plastikową nakrętkę. To w niej będziesz musiał wywiercić otwór zgodny ze średnicą głowicy pompki, którą wymontujesz z zakupionego mydła. Otwór wiercisz precyzyjnie dopasowanym wiertłem, centralnie na środku nakrętki. Aby nie uszkodzić i nie stopić tworzywa, rób to na niskich obrotach. Kiedy otwór w nakrętce jest już gotowy, umieszczamy w nim pompkę, a oba elementy łączymy klejem na gorąco. Zapewnia on wystarczającą wytrzymałość, a jednocześnie uszczelnia połączenie.

Pamiętaj, aby skrócić rurkę

Jeżeli butelka, z której wykonałeś dozownik mydła jest niższa od opakowania sklepowego, będziesz musieć skrócić jej rurkę. Robiąc to, pamiętaj aby końcówkę obciąć pod kątem. Umożliwi to zasysanie mydła, nawet jeśli będzie go niewielka ilość na dnie. Dodatkowo zadbaj o to, aby butelkę ze szkła dokładnie wcześniej umyć. Usunięcie z niej wszystkich resztek oryginalnej cieczy jest konieczne, dla zapewnienia skuteczności detergentu. Możesz taką butelkę umyć w zmywarce lub wyparzyć.

Uwaga szkło – bądź ostrożny

Kolejna ważna rzecz związana z bezpieczeństwem użytkowania dozownika, który został samodzielnie wykonany z butelki ze szkła, dotyczy jego stabilności. Należy wybierać takie dozowniki, które mają idealnie równą podstawę. To dzięki niej butelka będzie stabilnie i prosto stać na umywalce lub blacie, nie zagrażając wywrotką i rozbiciem się.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...