Jak zdemontować stary dozownik mydła ze ściany

Planujesz wymienić stare dozowniki mydła na nowe? Ręczne na automatyczne? Obawiasz się że czeka Cię sporo pracy, niezwykle trudnej i czasochłonnej do wykonania? Niekoniecznie musi tak być. Pokazujemy jak zaoszczędzić sobie sporo nerwów i wysiłku, sprawnie demontując stare dozowniki ze ściany i ponownie wykorzystując już istniejące otwory montażowe.

Zdejmujemy stare dozowniki mydła

Montaż dozowników mydła odbywa się z pomocą kołków i wkrętów. Plastikowe koszulki, czyli kołki, umieszczane są wewnątrz wywierconych w ścianie otworów. Zamocowana do nich jest specjalna podkładka z tworzywa sztucznego, będąca wieszakiem dla naszego dozownika. Aby go zdjąć z tego adaptera, najczęściej wystarczy pociągnąć dozownik ku górze. Jeśli urządzenie nie było zdejmowane od dłuższego czasu, konieczne będzie użycie nieco większej siły. Blokować zdjęcie mogą również zaschnięte detergenty, które zostały rozlane podczas uzupełniania mydła.

Co z otworami?

Kiedy dozowniki Tork  są już zdemontowane, wystarczy teraz przyłożyć do wywierconych otworów nowy dozownik. Jeżeli zdecydowaliśmy się kupić nowe dozowniki mydła tego samego producenta co dotychczasowe, może się okazać że średnica i rozstaw otworów będą się pokrywały ze sobą. Nawet jeśli nie, to nie trzeba załamywać rąk.

Adaptery, czyli mocowania pod dozowniki mydła

Wszystkie dozowniki mydła Tork występują w sprzedaży z wieszakami. Jak już wcześniej napisaliśmy, są to plastikowe podkładki z wyżłobieniami, na których wieszamy dozownik. Adaptery najczęściej mają dużą ilość otworów i wycięć, pozwalających na montaż na już istniejących otworach kołkach. Nawet jeżeli fabryczne otwory nie pokrywają się z kołkami i śrubami, można je ręcznie powiększyć lub wykonać nowe. Jest to znacznie łatwiejsze i szybsze do wykonania, niż wiercenie nowych otworów w ścianie. Szczególnie w takiej, która jest pokryta płytkami ceramicznymi lub glazurą. Wiercenie nowych otwór zbyt blisko już istniejących, również jest niebezpieczne i może doprowadzić do stworzenia jednego, większego otworu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...