Kupujemy dozownik do mydła – pojemność – cz.1 (seria)

Chcesz kupić dozownik mydła w płynie, ale nie wiesz czym się kierować? Przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego możecie skorzystać. W każdej części cyklu przygotowaliśmy jedną, szczegółowo omówioną wskazówkę, która może być dla Was bardzo pomocna. Warto z nich skorzystać, by znaleźć dozownik spełniający wasze wymogi.

Jaką pojemność powinien mieć dozownik mydła w płynie?

Pojemność dozownika to jedno z najważniejszych kryteriów, którym należy się kierować poszukując odpowiedniego urządzenia. Pojemność powinna być dostosowana do intensywności korzystania z dozownika oraz liczby osób, które będą go obsługiwały. Najmniejsze dozowniki mydła w płynie  mają pojemność około 250 ml. Są niewielkich rozmiarów i nadają się do użytku w małych, prywatnych łazienkach w domach i mieszkaniach. Najczęściej są to dozowniki ręczne, uzupełniane mydłem z większego opakowania. Ich dużą zaletą jest kompaktowy wymiar i ładny wygląd, pozwalający wkomponować urządzenie wystrój pomieszczenia.

Większe dozowniki mydła w płynie do komercyjnego użycia

W dużych łazienkach publicznych i firmowych, należy stosować odpowiednio większe dozowniki mydła w płynie. Mogą to być dozowniki ręczne lub automatyczne. Najczęściej spotykaną pojemnością jest 1000 ml. W praktyce, pozwala to uzyskać do 2500 porcji mydła z jednego napełnienia. Dozowniki takie mają oczywiście większe rozmiary, co oznacza konieczność zapewnienia im większej ilości miejsca na ścianie.

Pojemność a wygoda obsługi

Im większa pojemność dozownika, tym wygodniejsza jest jego obsługa. Uzupełnianie w nim mydła może odbywać się rzadziej, ograniczając tym samym ilość pracy do wykonania. Pamiętać również trzeba o tym, że częste otwieranie pojemników powoduje ich szybsze zużycie (szczególnie zaczepów klapki, zawiasów i mechanizmu zamykającego). Dlatego zalecamy, aby wybierać takie dozowniki, których pojemność będzie wystarczająco duża w stosunku do potrzeb użytkowników i częstotliwości eksploatacji.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...