Łazienka bez mydlanych osadów? Kup dozownik do mydła

Co jest największą zmorą w każdej łazience? Oczywiście mydlane osady. Powstają najczęściej w bezpośrednim otoczeniu umywalki – na ścianie, na porcelanie oraz na baterii umywalkowej. Osady z mydła są niestety bardzo trudne do usunięcia, wyglądają nieestetycznie i stanowią znakomitą pożywkę dla bakterii. Pozostawienie ich na dłuższy czas skutkuje tym, że będą w nich rozwijać się różne formy pierwotniaków i grzybów. Zanieczyszczone osadem mydlanym miejsca zaczynają zmieniać kolor, a doprowadzenie ich do porządku z dnia na dzień jest coraz trudniejsze. Jak się przed tym uchronić? Przede wszystkim zastępując mydło w kostce dozownikiem mydła w płynie.

Dlaczego mydło w kostce to zły wybór?

Odpowiedź jest bardzo prosta – podczas używania mydła w kostce, powstaje znacznie większa ilość piany. Dodatkowo, namydlając dłonie pod strumieniem wody, mydło chlapie na wszystkie strony, odkładając się na gładkich powierzchniach i zasychając na nich. Mydło w kostce jest również niehigieniczne, szczególnie kiedy znajduje się w ogólnie dostępnej łazience. Mając kontakt z dłońmi dziesiątek ludzi, przejmuje ich bakterie i może przyczyniać się do rozprzestrzeniania się chorób i wirusów.

Dozowniki mydła w płynie Tork – higieniczne i estetyczne

Mydło w płynie podawane wprost z dozownika jest wygodne w użytkowaniu. Jedna dawka płynu wystarczy na to, aby dokładnie umyć dłonie. Podczas aplikacji, mydło w płynie nie chlapie i nie pozostawia osadów. Utrzymanie łazienki i umywalki w czystości jest wówczas znacznie łatwiejsze i nie wymaga tyle szorowania. Nie można również bagatelizować względów higienicznych. Mydło w płynie umieszczone w zasobniku zamykanym na kluczyk, nie ma kontaktu z bakteriami. Nie zostaje nimi zanieczyszczone i nie stwarza ryzyka dla innych osób. Chcąc ułatwić sobie życie, warto jak najszybciej zamienić klasyczną mydelniczkę na plastikowy dozownik mydła w płynie. Koszt jego zakupu to zaledwie kilkadziesiąt złotych, a wygoda użytkowania szybko wynagrodzi tę niewielką inwestycję.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...