Łokciowe dozowniki do mydła – wygoda i higiena w jednym

Spośród wszystkich rodzajów dozowników mydła, najbardziej charakterystyczne są dozowniki mydła w płynie w dźwignią łokciową. Można je rozpoznać po bardzo charakterystycznym elemencie. Do zewnętrznej obudowy została przymocowana stalowa lub plastikowa dźwignia, wyprofilowana do takiego kształtu, aby wygodnie można ją wcisnąć łokciem.

Do czego służą dozowniki łokciowe?

Dozowniki mydła tego typu, wykorzystywane są najczęściej w toaletach i łazienkach, w których istotne jest zachowanie maksymalnej higieny. Dzięki temu że można taki dozownik obsługiwać bez użycia dłoni, znacząco maleje zagrożenie zarazkami i bakteriami, które mogą znajdować się na powierzchni obudowy. Łokcie, najczęściej chronione rękawem koszuli lub innej odzieży, mają na sobie znacznie mniej zarazków. Dozowniki mydła z dźwignią łokciową są również chętnie wybierane do łazienek i toalet w firmach produkcyjnych, warsztatach i wszędzie tam, gdzie użytkownicy mogą mieć dłonie zabrudzone farbami lub smarami. Uruchamianie tak brudnymi rękoma dozowników, z pewnością w krótkim czasie doprowadziłoby do ich szybkiego zniszczenia i zabrudzenia. Dzięki temu że uruchomienie następuje łokciem, który zwykle jest czysty, dozowniki mydła mogą służyć znacznie dłużej w nienaruszonym stanie i odpowiedniej czystości.

Dozownik z jaką dźwignią jest najlepszy?

Jeśli rzeczywiście przypadły Państwu do gustu dozowniki mydła z dźwignią, trzeba się zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu. W sprzedaży spotkamy dozowniki z dźwignią plastikową i stalową. Które są wygodniejsze i trwalsze? Z pewnością dużą zaletą dźwigni plastikowej jest wygoda jej użytkowania. Ma ona większą powierzchnię, dzięki czemu uruchomienie wymaga mniej wysiłku. Niestety element z tworzywa, który dodatkowo wystaje poza obudowę, jest mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też producenci oferują rozwiązanie alternatywne, którym jest dźwignia metalowa. Składa się ona ze specjalnie wygiętego pręta stalowego, który po obu końcach zamontowany jest na solidnych zawiasach.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...