Montaż dozownika do mydła na ścianę – krok po kroku

W końcu go masz. Pojawił się w twojej firmie. Upragniony dozownik mydła w płynie. Liczysz teraz na to, że pozwoli Ci on ograniczyć wydatki na mydła, ręczniki i sprzątanie toalety. Masz w tym wiele racji. Klienci zgodnie twierdzą, że inwestycja w dozownik mydła w płynie okazała się jedną z trafniejszych inwestycji. Koszt zakupu dozownika nie jest wysoki, szczególnie biorąc pod uwagę potencjalne oszczędności. Mniej pieniędzy wydawanych na zakup mydła, niższe koszta serwisu sprzątającego oraz elegancki wygląd łazienki, która powinna być wizytówką każdej firmy.

Zanim jednak zaczniesz się cieszyć tymi wszystkimi zaletami, należy dozownik odpowiednio zainstalować. Tylko wówczas będzie mógł służyć w sposób, w jaki został zaprojektowany.

1 – Odpakowanie dozownika
Dozowniki mydła pakowane są fabrycznie w foliowe woreczki, a następnie umieszczane w tekturowym opakowaniu. Wyjmując zawartość kartonika, należy sprawdzić czy w zestawie są pozostałe elementy montażowe: instrukcja, 4 kołki, 4 wkręty i ewentualnie szablon papierowy, na którym zaznaczono rozmieszczenie otworów montażowych. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu łatwo wykonać na ścianie otwory w odpowiednich dla urządzenia odległościach.

2 – Wykonujemy otwory montażowe
W wybranym miejscu na ścianie przykładamy szablon i przymocowujemy go np. taśmą klejącą. Zaznaczone na nim miejsca otworów przenosimy na ścianę, np. przy pomocy flamastra permanentnego. Jeżeli ściana wyłożona jest płytkami ceramicznymi, mierzymy położenie dozownika w taki sposób, aby otwory nie wychodziły na krawędziach płytek ani na spoinach. Najbezpieczniej umieścić je w odległości min. kilku cm od krawędzi.

3 – Wiercimy otwory
Wiercenie rozpoczynamy z użyciem wiertła o jak najmniejszej średnicy. Ważne aby było ostre. Aby ułatwić sobie wiercenie w szkliwionych płytkach ceramicznych, możemy nakleić na ich powierzchnię kawałek malarskiej taśmy papierowej. Ochroni to wiertło przed ślizganiem się i ewentualnym zarysowaniem szkliwa. W dalszej kolejności otwór poszerzamy do wymaganej średnicy większym wiertłem.

4 – Montaż dozownika mydła
Za pomocą odkurzacza usuwamy z wnętrza otworu pozostałości kurzu. Następnie umieszczamy wewnątrz plastikowy kołek, delikatnie dobijając go gumowym młotkiem jeśli jest to konieczne. Wkręcamy do niego wkręt lub haczyk. Czynność powtarzamy dla wszystkich otworów. Na końcu wieszamy na mocowaniach dozownik i cieszymy się z jego użytkowania.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...