Po co jest kluczyk do dozownika mydła w płynie

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre dozowniki mydła w płynie, posiadają dołączony plastikowy kluczyk? Do czego on służy i dlaczego w ogóle ktoś wpadł na pomysł, aby zamykać dozownika, a właściwie jego obudowę na klucz? Odpowiedź jest bardzo prosta. Służy to poprawie bezpieczeństwa i utrzymaniu higieny na wysokim poziomie.

Dozowniki mydła ze zbiornikiem i na wkłady

Zamykana na kluczyk obudowa może występować w każdym rodzaju dozowników: tych na wymienne wkłady, jak również ze zbiornikiem do napełniania mydłem. Celem zamykanej obudowy jest utrudnienie dostania się do wnętrza urządzenia osobom niepowołanym. Swoją nieroztropnością lub celowym działaniem, mogliby oni wyrządzić wiele szkód i spowodować duże zagrożenie dla osób korzystających z dozownika.

Czym grozi pozostawienie dozownika z otwartą obudową?

Rozcieńczanie mydła – swobodny dostęp do urządzenia, może skończyć się tym, że ktoś celowo doleje do mydła wody. Powoduje to nadmierne rozcieńczenie detergentu i utratę jego pierwotnych właściwości myjących, odkażających i antybakteryjnych. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce w laboratorium, szpitalu lub przychodni zdrowia, konsekwencje tego mogą być bardzo poważne.

Celowe skażenie mydła – jeszcze większym zagrożeniem może być próba celowego zanieczyszczenia mydła substancjami chemicznych, toksycznymi lub biologicznymi. Mogą one wywoływać poparzenia, reakcje alergiczne, a także prowadzić do zakażenia, jeśli na skórze dłoni mytej takim skażonym mydłem występowałyby skaleczenia.

Uszkodzenie mechanizmu – dostęp do wnętrza dozownika, może zachęcać do ingerencji w jego mechanizm, a w przypadku dozowników automatycznych, w elektronikę sterującą. Uszkodzenie jakiegokolwiek elementu może skutkować całkowitym unieruchomieniem dozownika i koniecznością przeprowadzenia kosztownej naprawy lub kupna nowego urządzenia.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...