Remont łazienki a dozownik mydła – jak zabezpieczyć

Od czasu do czasu łazienka może wymagać mniejszego lub większego remontu. Ten najłatwiejszy do wykonania to oczywiście malowanie ścian. Ten bardziej skomplikowany to wymiana okładzin ceramicznych, przebudowa instalacji czy wymiana armatury. Na czas prac remontowych, należy zawsze dobrze zadbać i zabezpieczyć istniejące w łazience wyposażenie. Pozostawienie go bez nadzoru i właściwej ochrony, może skutkować jego zniszczeniem. Szczególną uwagę należy poświęcić dozownikom mydła. Pomimo że wiele z tych urządzeń jest wykonanych z bardzo wytrzymałej stali, to jednak w kontakcie z pyłem i kurzem, mogą przestać działać prawidłowo.

Szczelne zabezpieczenie dozowników mydła

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia dozownika mydła na ścianie będzie szczelne owinięcie go folią. Może to być wytrzymały worek foliowy lub folia stretch. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby wszystkie szczeliny zostały starannie zakryte. W innym przypadku może się przedostać przez nie pył, negatywnie wpływając na pracę elektroniki. Kiedy dozowniki są już okryte folią, można również pomyśleć o zabezpieczeniu ich od uszkodzeń mechanicznych. W tym celu można je spróbować zabudować kartonem, tekturą lub kawałkami styropianu. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy w łazience będą prowadzone prace wyburzeniowe. Odprysk z cegły lub tynku uderzając w dozownik, może doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia.

Lepiej zdemontować niż zabezpieczać

Oczywiście znacznie korzystniej jest dozowniki mydła  demontować ze ściany, niż tracić czas na ich zabezpieczania. Jest to tym bardziej polecane w dużych łazienkach, w których takich dozowników mydła może występować znacznie więcej. Montaż dozowników mydła do ściany jest bardzo prosty i najczęściej polega na ich przykręceniu kilkoma wkrętami. Aby zdjąć dozownik ze ściany, wystarczy spojrzeć na jego plecy. Mogą tam znajdować się podobne mocowania jak przy obrazach lub specjalny adapter mocowany na kołkach do ściany, na który nasuwany jest dozownik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...