Skuteczne czyszczenie dozownika mydła

Masz problem ze swoim dozownikiem mydła? Od dłuższego czasu nie był używany, a kiedy zechciałeś go uruchomić, okazuje się niesprawny? Zanim zdecydujesz się wyrzucić go do śmieci, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Być może pozwolą Ci go szybko uruchomić.

Niedziałające automatyczne dozowniki mydła

Jedną z najczęściej występujących przyczyn uszkodzenia automatycznych dozowników mydła, jest niesprawne zasilanie. Oznacza to po prostu konieczność wymiany baterii na nową. Jest to znacznie łatwiejsze, niż może się wydawać. Wystarczy usunąć zużyte baterie i w ich miejscu zainstalować nowe i sprawne. Jeśli z baterii wylał się kwas, należy go wcześniej usunąć. Zaschnięte warstwy należy zeskrobać, pamiętając o oczyszczeniu styków. Na przyszłość również nie należy pozostawiać w urządzeniach wyczerpanych baterii, a także sprawnych, jeśli przez dłuższy czas nie będziemy z nich korzystać. Dotyczy to wszystkich urządzeń zasilanych akumulatorowo, począwszy od pilotów, aż po dozowniki Tork.

Niesprawne ręczne dozowniki mydła Tork

W przypadku dozowników obsługiwanych ręcznie, ich niesprawność może wynikać z kilku powodów. Jednym z nich jest sklejenie elementów przez pozostawione wewnątrz mydło. Najlepszą metodą na oczyszczenie jest demontaż dozownika i umieszczenie go w naczyniu wypełnionym letnią wodą. Po kilku godzinach mydło powinno się rozpuścić, umożliwiając uruchomienie dozownika. Na przyszłość lepiej również wybierać dozowniki mydła na wkłady Tork . Dzięki nim, mydło jest zabezpieczone w szczelnym pojemniku i doskonale chronione przed rozlaniem się. Koszta eksploatacji takich dozowników są niewiele większe od dozowników na mydło nalewane, ale pozwala nam to ograniczyć możliwe konsekwencje i problemy związane z jego późniejszym użytkowaniem.

Uszkodzenia mechaniczne w dozownikach

Czasami może zdarzyć się również tak, że dozowniki zostaną uszkodzone mechaniczne. Na przykład na skutek mocniejszego uderzenia. Wielu producentów oferuje części zamienne do swoich urządzeń. Jeśli jednak nie możemy ich znaleźć w oficjalnej sieci dystrybucji, pozostaje nam posiłkować się dozownikami na części z rynku wtórnego. Wystarczy wejść na popularne portale ogłoszeniowe i znaleźć dla siebie odpowiadające modele dozowników, z których wymontujemy potrzebne nam elementy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...