Wytrzymałe dozowniki do mydła do publicznych toalet

 

Publiczne toalety są bardzo mocno narażone na intensywną eksploatację. Oznacza to, że już na etapie projektowania i wyposażania toalet, należy zadbać o wysokiej jakości urządzenia, o podwyższonej odporności na zużycie. Dotyczy to praktycznie wszystkich elementów – od ceramiki i porcelany, poprzez armaturę, skończywszy na wyposażeniu sanitarnym, takim jak dozowniki mydła.

Jakie dozowniki wybrać do toalety?

W publicznych toaletach najlepiej sprawdzają się urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej. Dozowniki mydła, pojemniki na ręczniki papierowe, papier toaletowy czy suszarki do rąk, najlepiej aby były wykonane ze stali. Stal nierdzewna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo łatwo utrzymać ją w czystości i lepiej nadaje się do dezynfekowania. W odróżnieniu od tworzywa sztucznego, jest odporna na działanie ognia. Niestety wielu użytkowników publicznych toalet ma niebezpieczny nawyk, gaszenia papierosów na pojemnikach na ręczniki lub papier toaletowy. Jeśli są one wykonane z tworzywa sztucznego, grozi to ich szybkim zniszczeniem, nadtopieniem, a nawet i pożarem.

Dozowniki na wymienne wkłady

Ze względów higienicznych i praktycznych, zalecamy również wybieranie dozowników na mydło, zasilanych wymiennymi wkładami, a także dozowników, które mają klapkę zamykaną na kluczyk. Chroni to mydło przed rozcieńczaniem lub dodawaniem do niego innych niebezpiecznych substancji, które w kontakcie ze skórą człowieka mogą powodować zagrożenie. Również uzupełniane mydła w dozownikach na wkłady jest łatwiejsze – wystarczy wyjąć z wnętrza urządzenia opróżniony wkład i zastąpić go nowym i pełnym. Bez potrzeby przelewania mydła i ryzyka że zostanie rozlane.

Stal szlachetna 316L do produkcji obudów

Dozowniki mydła mają kontakt z rękoma osób korzystających z toalety. Powinny być łatwe do utrzymania w czystości, ale również bezpieczne. Niektóre gatunki stali zawierają zanieczyszczenia metalami ciężkimi. W kontakcie z wrażliwą skórą, może to prowadzić do podrażnień i reakcji alergicznych. Aby tego uniknąć, zaleca się kupowanie dozowników wykonanych z bezpiecznej i antyalergicznej stali szlachetnej 316L.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...